ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Duyurular

Polatlı Ticaret Odası

KOBİGEL ile 300 Bin TL Hibe Semineri Düzenlenecek!

-+

Polatlı’da bulunan iş adamlarına KOBİGEL programı tanıtılacak.

kobigel_kosgeb
Polatlı Ticaret Odası ve KOSGEB iş birliğiyle KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) iş adamlarına anlatılacak.
Programının başvurularının 1 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında alınacağını belirten Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, “Programın son başvuru tarihi 6 Mayıs Cuma, çağrı bütçesi ise Türkiye genelinde 150 milyon TL. Uygun proje konuları imalat kapasitesinin geliştirilmesi ve verimliliğin artırılması, ürün çeşitlendirme faaliyetleri, imalat süreçlerini iyileştirme, tasarım, geri dönüşüm faaliyetlerine yönelik projeler desteklenecek. KOBİGEL destek programına müracaat edebilmek için 2014-2015 yılları ortalama net satış hasılatı en az 300 bin TL, ortalama çalışan sayısı en az 3 olmalıdır. 2014-2015 yıllarından herhangi birinde faaliyet karı elde eden işletmeler müracaat edebilecek. Son başvuru tarihine kadar 2014 ve 2015 yılı KOBİ bilgi beyannamesi onaylı olan, 2014-2015 yılları için onaylı kurumlar vergisi veya gelir vergisi beyannamesini ibraz edebilenler müracaat edebilecek.” şeklinde konuştu.
Proje teklif çağrılarına imalat sanayiinin yüksek-orta yüksek ve düşük-orta düşük teknoloji seviyesinde faaliyet gösteren işletmelerin başvuruda bulunabileceğini ifade eden Sakarya, “KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı dahilin de ilan edilen proje teklif çağrılarına yönelik proje hazırlayan KOBİ’ler, kurul tarafından yapılan değerlendirmede destekleme kararı verilmesi durumunda destek alma hakkını kazanacak. Proje teklif çağrıları için ülke genelinde imalat sanayiinin bütün sektörleri proje başvurusunda bulunabilecek. İmalat sanayii KOBİ’lerine yerli makine ve teçhizat alması durumunda yüzde 15 oranında ekstra destek verilecek. Geri ödemesiz 300 bin TL, geri ödemeli 500 bin TL, toplam 800 bin TL limitli kredi verilecek. Orta-yüksek ve ileri teknoloji KOBİ’lerinde kapasite geliştirme teklif çağrısı ve geri ödemesiz 200 bin TL, geri ödemeli 400 bin TL, toplam 600 bin TL olacak” diye konuştu.
Sakarya, ‘’ KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen firma sahiplerimizi 15 Nisan 2016 tarihinde yapacağız bilgilendirme toplantısına davet ediyoruz. Projeleri nasıl yazacağınızı, ne gibi projelere destek alabileceğinizi odamızın 4. Katında düzenleyeceğimiz toplantıda uzmanlarımız tarafından bilgi verilecektir. ‘’ dedi.
KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) bilgilendirme toplantısı 15 Nisan 2016 Cuma günü 10:00’da Polatlı Ticaret Odası 2. Kat’da yapılacak.

kobigel