ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

Odamız Öğrencileri Ağırladı

-+

Polatlı Ticaret Odası, Özel Alfa Yaşam Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 10 sınıf öğrencilerini ağırladı.

Özel Alfa Yaşam Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, Rehberlik Öğretmeni Buket Kayıran, Tarih Öğretmeni Esma Özdemir, Coğrafya Öğretmeni Sibel Doğan ile birlikte Polatlı Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya tarafından meclis salonunda misafir edilen öğrencilere kurumun yapısı hakkında bilgi verildi. Tanıtım filminin ardından öğrencilere seslenen Ulvi Sakarya, 1965 yılında kurulan Polatlı Ticaret Odası’nın Yönetim ve Meclis Divanı ile birlikte 21 meclis üyesi ve 2 bine yakın üyesi ile ilçenin gelişmesi adına çalışmalar yürüten güçlü bir sivil toplum örgütü olduğunu söyledi.IMG_8778

Polatlı Ticaret Odası’nın akreditasyon belgesine sahip Odalardan biri olduğuna vurgu yapan Sakarya, “Odamızın; kanun gereği kendilerine verilmiş olan görevleri, kamu adına yerine getirmenin yanısıra, “üyelerini uluslararası pazarlarda rekabet edebilir seviyeye getirmek” gibi önemli bir misyonu daha vardır. Dünyadaki örneklerinde olduğu gibi ülkemizdeki odaların da asli misyonu budur. Bu misyon çerçevesinde, odamız, üyelerinin; kurumsallaşmaları, verimli çalışmaları, rekabet düzeylerini artırmaları, yeni iş olanakları bulmaları, uluslararası pazarlara açılmaları gibi konularda onların en büyük destekçisi olmak durumundadır. Bizler daima üyelerimize en iyi hizmeti vermeyi kendine hedef koyan bir anlayış içindeyiz” dedi.

Türkiye’de, bölgesel ekonomik ve sosyal kalkınmada da Odaların üzerlerine çok önemli görevler düştüğünü ifade eden Sakarya, “Ticaret Odaları, üzerlerindeki bu büyük sorumluluğun gereklerini yerine getirmek için, planlı hareket etmek zorundadırlar. Kurumsallaşamayan, çağdaş yönetim ilkelerini içselleştiremeyen, bilgiye dayalı politikalar üretemeyen, kısacası planlı hareket edemeyen organizasyonların günümüz şartlarında ulusal bazda bile mevcudiyetlerini sürdürebilme şansları pek kalmamaktadır. Üyelerine en iyi hizmeti vermeye çalışan Odamız, misyon ve vizyonu çerçevesinde, üyelerinin sorunlarının yanı sıra, Türkiye’nin ve Polatlı’nın her alandaki sorunlarını da teşhis etmeyi, çözüm yollarını araştırmayı ve yetkili merciler nezdinde girişimlerde bulunarak, olumlu neticeler alınıncaya kadar sorunların takipçisi olmayı kendine görev saymaktadır. Gelecek sizlerin. Bizlerde sizlere iyi bir gelecek bırakmanın çabasındayız” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya’nın Oda faaliyet alanları ile görev ve sorumlulukları hakkında öğrencileri bilgilendirdiği görüşmede daha sonra Sakarya, öğrencilerin sorularını yanıtladı.Soru cevap şeklinde gerçekleşen görüşmenin ardından Odanın servislerini gezen öğrenciler Polatlı Ticaret Odası birimleri hakkında bilgi aldı.

Polatlı Ticaret Odası’nı tanımaktan ve kurumun yapısı hakkında bilgi almaktan mutlu olduklarını belirten öğretmenler ve öğrenciler, Sakarya ile karşılıklı hediyeler vererek, gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ettiler.