ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Bizden Haberler

Polatlı Ticaret Odası

AGRITECHNICA-2017 Tarım ve Makina Fuarı

-+

12-16 Kasım 2017 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenecek olan AGRITECHNICA-2017 Tarım ve Makina fuarına Polatlı Ticaret Odası üyeleri de katılacak.

furrrr

%50 Kosgeb desteğinin de olacağı iş gezisine Tarım makinaları ve ekipmanları ağırlıklı olmak üzere sanayi sektörüne yönelik olacaktır.Dünyanın sayılı fuarları arasında yer alan Agritechnica 2017’ye Avrupa başta olmak üzere bir çok ülkenin sayılı markaları boy göstermektedir.

AGRITECHNICA 2017 fuarına ve iş gezisine katılmak isteyen firmaların Polatlı Ticaret Odası’na başvurabileceklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, ”Üyelerimizi Uluslararası AGRITECHNICA 2017 fuarlarına düzenleyeceğimiz iş gezisine davet ediyoruz. Bu iş gezisi tarım sektörüne ait tüm yenilikleri ve öncü teknolojileri sunarak; çözüm üreten ve benzeri bulunmayan bir platform oluşturmaktadır. Uluslararası teknik tarım sektörünün buluşma noktası konumundaki fuara geçtiğimiz senelerde üyelerimiz 15 kişilik bir heyetle katılmıştı,yapılan anket ile %90 memnuniyet oranına ulaşmıştık.Bu sene bu sayıyı ikiye katlamayı planlıyoruz. Ben inanıyorum ki bu iş gezisi ilçemizdeki firmalarında ufkunun açılmasında öncü olacaktır. Her iki yılda bir düzenlenen Agritechnica fuarına inşallah süreklilik sağlayıp katılmayı düşünüyoruz. Hatta daha sonraki yıllarda firmalarımızın da orada ziyaretçi değil katılımcı olarak yer almasından büyük mutluluk duyarız. Başvuralar 30 Eylül’e kadar olup üyelerimiz kısa zamanda odamızla irtibada geçmelidir. ” dedi.

Programda fuar ziyaretinin yanısıra bire bir iş görüşmeleri,konsolosluk ve ticari ataşelik ziyareti yer alacaktır.

Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek AGRITECHNICA 2017 fuarına dünyanın birçok bölgesinde milyonlarca insan katılım sağlıyor. Fuarın konuları ise şu şekilde; ” Toprak işleme tekniği, tohum, gübreleme, yağmurlama ve sulama,Bitki ilaçlama ve bitki bakımı,Yem hasat tekniği, tahıl, çapa bitkileri ve mısır,bitkileri ve mısır Hasat işleme ve hazırlama,Traktörler, taşımacılık araçları ve taşıma tekniği,Yenilenebilir enerjiler, enerji bitkileri üretimi ve yetiştirilebilir endüstri hammaddeleri,Orman tekniği, belediye tarım araçları ve yeşil alan bakımı,Tarla sebzeciliği ve organik tarım, Meyve, sebze ve diğer kültür bitkileri tekniği, İşletme gereçleri (biyo teknik/tohum, gübreleme, bitki ilaçlama, yakıt maddeleri ve madeni yağlar), Elektronik, tarım yazılım programları ve hassas tarım, Elemanlar, motor tekniği, yedek parçalar ve aksesuar, Kullanılmış teknik malzeme pazarlaması ile ilgili hizmet sektörü, İşletmecilik, bilgilendirme, bilim ve araştırma. ”