ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Genel

Polatlı Ticaret Odası

Reel Sektör&Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı

-+

18Ankara Ticaret Odası, Ankara Sanayi Odası ve Ankara Ticaret Borsası’nın işbirliğiyle, TOBB ve Türkiye Bankalar Birliği tarafından düzenlenen Reel Sektör&Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısına odamız 30 kişi ile geniş bir katılım sağladı. Reel Sektör ile Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı, Ankara JW Marriott Otel’de gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde yapılan basın açıklamasında,TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Tarihimizde bir ilki yapıyoruz. Reel ve finans sektörü hep beraber Anadolu’yu dolaştık. Aslında bu bizim, birbirimizin ayrılmaz bütünü olduğumuzun en güzel somut göstergesiydi” diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu, “Türk özel sektörü olarak biz geleceğimizden ümitliyiz. Bu tekerlek bu tümsekte kalmayacak. Çıkarken biraz zorlanırız, inerken hızlanırız. Şimdi bankalarımız ve hükümetimizin destekleriyle beraber bu sıkıntılı dönemi aşma noktasına geldik. Bundan sonra inşallah önümüz daha açık olacak. Biz ülkemize güveniyoruz, gelecekte ülkemiz bugünkünden daha iyi olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Basın açıklamasının ardından toplantı, Oda ve Borsa yöneticileri ile sektör temsilcilerinin yer aldığı toplantı salonunda gerçekleştirildi.