ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Güncel

Polatlı Ticaret Odası

Satış Elemanı ve Servis Görevlisi Kurs Kayıtları Başladı!

-+

SATIŞ PAZARLAMA servis görevlisi

TOBB, Milli Eğitim Bakanlığı, İŞKUR, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TOBB ETÜ Üniversitesi’nin proje sahibi olduğu, ilçede de Polatlı Ticaret Odası’nın koordinatörlüğünde açılan UMEM Beceri-10 kurslarının yenileri açılmaya başlıyor.

Satış elemanı kursu ve servis görevlisi kursu için başvurular başladı. Son başvuru tarihinin 13 Nisan 2016 olduğunu belirten Polatlı Ticaret Odası Proje Birimi yetkilileri, 17-35 yaşlarını arasında olan bütün vatandaşlar başvurabileceğini belirtti. Her iki kurs içinde 20’şer kişi alınacağını belirten yetkililer 3 ay eğitim ve 3 ayda staj olacağını ifade etti.

Sakarya, ’’ Kurslarımız Taleplere Göre Belirleniyor  ‘’

Polatlı’da istihdamı artırmaya yönelik çalışmalarının devam ettiğini belirten Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, ‘’Polatlı’da faaliyet gösteren üye işletmelerimize nitelikli istihdam sağlamak, işgücü piyasasındaki arz-talep uyumsuzluğundan kaynaklanan işsizlik konusuna çözüm amaçlı İŞKUR Müdürlüğü ile çalışmalar yürütüyoruz. TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da önemsediği istihdam sorunu konusunda 2010 yılında başlatılan UMEM beceri 10 Projesi de bu soruna çözüm niteliği taşımaktadır. Bizde ilçemizde bu projeyi uygulayan koordinatör olarak işletmelerden gelen taleplere göre kursları açıyoruz. Kursiyerler aynı zamanda eğitim boyunca günlük 25 TL, üye firmalarımızdaki stajlarında da 50 TL günlük harçlık alacaklar.’’ dedi.

Sakarya,’’ İşverene Sıfır Maaliyet  ‘’

Sakarya, ‘’Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi çalışan ve işverene oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu bağlamda; nitelikli çalışan, eleman seçme desteği, işe kolay ve hızlı başvuru, eğitim konusunda sıfır maliyet, sigorta desteği, işkur desteği gibi birçok avantajları beraberinde getirmektedir. İşveren işe aldığı elemana bir ay eğitim verdiği sürede aynı zamanda maaş vermek zorundadır. Ancak UMEM Projesinde bu sorun yoktur. İstihdam teşviki önemlidir. İşe aldıktan sonra da 36+6 ay devlet SGK işveren hissesi devlet tarafından karşılanmaktadır. Maliyet avantajı ve istihdam teşviki var. Nitelikli bir çalışan elde etmek açısından bu proje oldukça avantajlıdır ‘’ dedi.

Satış elemanı ve Servis görevlisi kursları Polatlı Huzurevi Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitimleri verilecek. Kursa katılmak isteyen vatandaşların 13 Nisan’a kadar Polatlı Ticaret Odası 2.Kat’a başvurması gerekiyor.