ANKARA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN0312 623 10 84

Güncel

Polatlı Ticaret Odası

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ‘‘Türkiye Hepimizin”

-+
TOBB 72. Genel Kurulu, Ankara’da TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Genel kurula tam kadro katılan Polatlı Ticaret Odası, Polatlı’yı TOBB genel kurulunda temsil etti.
af80cb1f-cb28-44a4-8ea6-7bc7acd90eeb
Büyük bir katılım ile gerçekleşen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği genel kuruluna PTO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Delegesi Ulvi Sakarya, PTO Meclis Başkanı ve TOBB delegesi Yaşar Murat Çelik, PTO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB delegesi İsmail Bozdağ, PTO Yönetim Kurulu Üyeleri; Mesut Aşgın, Ali Rıza Ovacık, Hüseyin Barış, Selçuk Çevikoğlu, Sabit Şahin ile PTO Meclis Üyeleri; Osman Yüksel, Cihat Yağlıkara, Şerif Çelebi, Mezaim Kiraz katıldı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 72. Genel Kurulu’nda konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu esas zenginliğin girişimci ruh olduğunu ifade ederek, “Hedeflere ulaşmak istiyorsak, geride kalmak istemiyorsak, her gün bir önceki günden daha fazla çalışmak zorundayız” dedi. Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan TOBB Başkanı ‘Türkiye hepimizin’ mesajı verdi.
Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin zenginleşmek için girişimcilikten başka çıkar yolunun olmadığını vurguladı. “Ezber bozan inovasyonlar yapan, yeni nesil girişimcilere ihtiyacımız var” diyen TOBB Başkanı yatırım teşvik sisteminin yenilenmesi, katma değeri artıracak faaliyetlerin desteklenmesi talebinde bulunurken, biyo, nano ve bilgi-işlem teknolojilerinin önemi üzerinde durdu. Hisarcıklıoğlu ihracat kapasitesinin artırılması için KOBİ’lere daha çok ihracat yapmayı öğretmek gerektiğinin altını çizdi.
Hisarcıklıoğlu, ‘’ Camia olarak ‘istişare sünnettir’ öğüdüne hep bağlı kaldık. Sizlerin sayesinde Anadolu’nun sesi, yüreği olduk. Bir olduk, iri olduk, diri olduk. Biz, bir oldukça Sesimiz daha gür çıktı. Engelleri aştık, yeni başarılara ulaştık. Oda ve Borsa camiamız, özel sektörün birlikten doğan gücü oldu. Odalarımız ve Borsalarımız; özel sektörü en iyi temsil eden, üyelerinin sorunlarını çözen, hizmet kalitesi Avrupa standartlarına ulaşmış, çağdaş kurumlara dönüştü. Sorunlara teslim olmadık. Olumsuza odaklanmadık. Tüm çevre coğrafyamızdaki ülkeler için de rol model haline geldik. Küresel piyasalardaki iş örgütlerinin tamamında da söz sahibi olduk. Değişim ve dönüşümün öncüleri haline geldik. Bütün dünyaya bu milletin neler yapabileceğini gösterdik. Hem biz kazandık, hem ülkemiz kazandı. Kimin sayesinde bunları başardık. Odalarımızın sayesinde, Borsalarımızın sayesinde. İşte bu salonu dolduran sizlerin sayesinde. Ülkesi ve milleti için para pul almadan, gece gündüz çalışan sizleri, müsaadenizle alkışlamak istiyorum. Peki, bunlar yeter mi? Asla yetmez, yetmemeli! Üreten, istihdam sağlayan, ihracat ve yatırım yapan bizler, daha iyilerini hak ediyoruz. Bu millet daha iyilerini hak ediyor. Önümüzde büyük hedeflerimiz var. Hedeflere ulaşmak istiyorsak, geride kalmak istemiyorsak, her gün bir önceki günden daha fazla çalışmak zorundayız. Emin olun bir an durursak, yarışı kaybederiz. Mehmet Akif’in dediği gibi: “Duranlar için hayat hakkı yoktur. Beşeriyet durmuyor. Durursan muhakkak ezilirsin.” ‘’ sözlerine yer verdi.
TOBB Genel kurul sonrası açıklama yapan Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, ‘’ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başarısını takip ederek bizlerde onun izlerini takip ederek başarılı olmayı amaçlıyoruz. Polatlı olarak her zaman olduğunu gibi birlik içinde kongreye katıldık. Bizim için güzel bir genel kurul oldu. Diğer oda başkanlarımız ile güzel istişareler yaptık ve bir arada olma imkanını bulduk.Ülkemize genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum. ‘’ dedi.
Komisyonların sunuşlarını yapmasının ardından Genel Kurul, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.